O firmie

Stabilna innowacyjność

Nazwa „SPOMASZ” Pleszew S.A. stanowi synonim wysokiej jakości maszyn i urządzeń ze stali szlachetnej do przemysłu spożywczego, piwowarskiego, owocowo-warzywnego, farmaceutycznego i chemicznego. Nasze urządzenia pracują z powodzeniem prawie na całym świecie, ciesząc się uznaniem klientów. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem wypracowaliśmy kompleksową ofertę opartą o innowacyjne rozwiązania.

Naszą specjalizacją są mieszalniki, reaktory, sterylizatory natryskowe, wyparki próżniowe, autoklawy, zbiorniki ciśnieniowe. Proponujemy kompletne linie do produkcji dżemu, marmolady i przerobu pomidorów, jak również do produkcji cukierków typu „Krówka”. Nasze urządzenia posiadają kompletną automatykę, dedykowaną indywidualnym wymaganiom klientów.

Nasze urządzenia posiadają kompletną automatykę prowadzonych procesów, każdorazowo dostosowywaną do wymagań klienta. Proponowane przez SPOMASZ PLESZEW S.A. rozwiązania techniczne i technologiczne spełniają najwyższe światowe standardy. Wewnętrzny system zapewnienia jakości oparty na normie ISO 9001 zapewnia najwyższy poziom jakości wykonania.

Własne laboratorium badawczo – rozwojowe daje naszym klientom możliwość przebadania swoich technologii na miejscu, przed złożeniem zamówienia.
Kładziemy duży nacisk na rozwój i doskonalenie. Aby wdrażać tylko dobre i przetestowane rozwiązania, od wielu lat współpracujemy z jednostkami badawczo – naukowymi.
Jesteśmy dumni z faktu, że nasze maszyny i urządzenia znajdują uznanie wielu renomowanych krajowych i międzynarodowych firm branży spożywczej.

SPOMASZ Pleszew jest eksporterem od 1954 r. Do lat 90 – tych Fabryka eksportowała swoje wyroby tylko przez Centrale Handlu Zagranicznego. Przyjęcie strategii indywidualnego pozyskiwana klientów zagranicznych przez zakładowy dział marketingu i sprzedaży zakończyło się sukcesem. Wynikiem tych poszukiwań jest nawiązanie stałej współpracy z firmami niemieckimi dla których wykonywane są skomplikowane urządzenia do procesów termicznych. Intensywne działania marketingowe poprzez targi, kontakty osobiste, ogłoszenia reklamy w czasopismach zagranicznych pozwoliły zwiększyć sprzedaż eksportową w tym dziesięcioleciu do poziomu ok. 35%.

Produkowane maszyny i urządzenia eksportowane są do krajów:
Haiti, Chin, Jordanii, Wietnamu, Rosji, Ukrainy, Egiptu, Syrii, Peru, Turcji, Albanii, Maroka, Mongolii, Bułgarii, Czech, Niemiec, Grecji, Meksyku, Sudanu, Gwatemali, Hondurasu, Arabii Saudyjskiej, Słowacji, Rumunii, Węgier, Iranu, Francji, Anglii, Litwy, Białorusi, Łotwy, Japonii, USA.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością nawiążemy z Państwem współpracę i odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Stabilna innowacyjność

Zobacz pełny film pokazujący jak pracujemy, aby dostarczyć najwyższą jakość naszym Klientom.